Podřezání zdiva je pro ty, kteří s ním mají svoji zkušenost, noční můra. Jedná se totiž i poměrně pracný zásah, na který většina lidí nestačí a raději přenechává úkol na odbornících. K čemu podřezání zdiva slouží a proč je lepší svěřit ho do rukou odborníků?
Jakmile se uvnitř stěn drží vlhkost, nenechá na sebe poškození příliš dlouho čekat. Přijde zima a mráz dá konstrukci pořádně zabrat. Zeď začne praskat, omítka opadávat a zdivo se kompletně naruší. Když se vlhkost promítne i do vnitřní části domu, na stěnách se začnou tvořit nehezké mapy a především plísně, které mohou vyvolat celou řadu problémů.
Máte-li podezření, že jsou zdi u vašeho domu vlhké, nebo už došlo ke vzniku plísní, pak neodkládejte podřezání zdiva, které v tomto případě může hodně pomoci.
Pojem podřezání zdiva se neodmyslitelně řadí mezi přímé způsoby sanace. Jde o metodu, která je ale bohužel poměrně agresivní vůči samotné statice domu. Podřezání zdiva je vhodné provádět během rekonstrukce domu a také před tím, nežli v domě položíte podlahy. Pokud se vám doma vlivem vlhkosti objevily plísně a vy neuvažujete nad rekonstrukcí, pak je mnohem lepší zbavit se plísní jinak, nežli zasahovat do statiky domu.
Hlavním cílem podřezání zdiva, ke kterému je vždy lepší oslovit specializovanou firmu, je vytvoření izolace fyzikální cestou. Vznikne bariéra, která vlhkosti neumožní najít si cestu do zdiva a páchat další škody.
Mechanické izolace lze provádět vícero způsoby – podřezáním řetězovou pilou nebo pilou s diamantovým lanem. Obě metody slibují vysokou životnost a také 100% účinnost. Je ale lepší poradit se s odborníky, kteří v závislosti na typu zdiva doporučí ten či onen způsob.