Malířské práce řeší mnohdy kromě malování fasád a pokojů i problematicku vodu odpuzujících hydroizolačních nátěrů.
Jedná se o materiály určené k hydroizolační ochraně povrchů a konstrukcí. Tyto speciální nátěry odpuzují vodu a tím chrání povrch před průnikem vlhkosti. Malíři doporučují používání hydroizolačních nátěrů především v koupelnách, na balkónech a střechách, kde je pravděpodobnost zvýšené vlhkosti.
Hydroizolační nátěry a chemie mohou mít podobu extrémně pružné hydroizolační hmoty nebo tekutou formu. Ať už se jedná o jakoukoliv z uvedených forem, chrání hydroizolace stavební materiály, jako jsou beton, cihly, OSB desky, sádrokarton či střechu. Hydroizolace se provádí již při samotné stavbě základů, a to v podobě hydroizolačních pásů v koupelnách nebo na střeše domu.
Veškeré hydroizolační nátěry se provádí nejen uvnitř, ale i vně budov. Pokud řešíte problém se zatékáním vody, je na místě oslovit firmu zabývající se hydroizolací a malířskými pracemi. Úkolem odborníků je pak najít kritická místa a zajistit, aby voda odcházela z prostoru jinudy.
V rámci izolace prostorů se nejdříve odstraňují zvětralé a nefunkční části konstrukcí. Kovové prvky nacházející se v prostoru je nezbytné ošetřit proti korozi. Beton a jiný povrch musí malíři vyspárovat a hydroizolovat. Teprve až po těchto úpravách může dojít k položení dlažby, opravě zábradlí a jiných nosných konstrukcí.
Jedná se o elastický nátěr, který se rovnoměrně nanáší válečkem na stěny a podlahu. V rozích a koutech, které jsou více namáhány, používají malíři těsnící pásy, které mají za úkol zajištění dostatečné těsnosti.
Hydroizolační nátěry jsou využívány pro svou vysokou přilnavost, odolnost proti tlakové vodě, jsou pevné, pružné a trvalé. Všichni malíři označují toto řešení za skvělé pro veškeré minerální podklady.