Mírnou drátovou elektroosmózu lze využít pro všechny druhy stavebních konstrukcí a materiálů. Účinnost je stanovena na 90 %, životnost je uvedena takřka staletá. Jde o spolehlivý a také velice účinný typ elektroosmózy. Tato technologie má rychlý nástup a odvlhčuje tam, kde jsou osazené dráty na zdivu.
Tato technologie funguje na principu ovlivnění pohybu vody ve zdivu otočením pólů. Za běžných okolností má zdivo kladný pól a okolní zemina pól záporný. Při této metodě tedy dáme anody do zdi a katody do terénu v okolí. Stejnosměrný proud je okruhu dodávaný řídící jednotkou.
Mírná drátová elektroosmóza je metoda určená pro všechny typy materiálů s pórovitou strukturou. Je to metoda přímé sanace vhodná k ekologickému vysoušení objektů. V první fázi dojde k prvotnímu vysušení budovy a dále dochází k udržování v suchém stavu nepřetržitým provozem. Zařízení, které nainstalujeme se tak stane pevnou součástí budovy. Je však bezúdržbové a dokáže pracovat několik desítek let v kuse. Po celou dobu však musíte počítat s odběrem elektřiny na vysoušení.
Jednotlivé části systému mírné drátové elektroosmózy jsou vyráběné z těch nejlepších a nejmodernějších materiálů. Jedná se o materiály na bázi uhlíku, elektricky vodivé plasty i ušlechtilé kovy jako je například titan. Veškeré materiály pochopitelně splňují chemické podmínky i biologickou odolnost.
Fakta o drátové elektroosmóze
Elektroosmóza je jako jev známá od počátku 19. století. K vysoušení zdiva se používá od poloviny minulého století. V dnešní době jde o metodu využívanou pro sanaci po celém světě. Neustále je metodicky i materiálově zdokonalována.
Elektroosmóza není žádné lepidlo s návodem k použití ani tmel, který lze jednoduše nastříkat do prázdného prostoru ve zdi. Ostatně ani chemické metody sanace není vhodné provádět svépomocí. Jde o stavební technologii, kterou musí dělat odborní vyškolení pracovníci.